MEDYK II CIBÓRZ - KLON BABIMOST 27.06.2010

TĘCZA TUCHORZA - KLON BABIMOST 1:1

• autor: klon, 2010-03-13 22:32
W dniu 13.03.2010 zespól Klonu Babimost po odwołaniu sparingu z TS Lotnik Przylep ze względu na stan boiska w Babimoście w trybie awaryjnym rozegrał sparing w pobliskiej Tuchorzy.Mecz odbył się na bocznym boisku.Gospodarze do ostatniej chwili przed grą starali się doprowadzić boisko do stanu żeby można było rozegrać mecz.Duża ilość kretowych kopców i twarda zmrożona płyta wymagała od zawodników jednej i drugiej drużyny nie lada umiejetności aby wogóle utrzymać się na nogach.Sparing rozegrano na stopie koleżeńskiej a mimo tego nie odbyło się bez "głupich" wymuszonych fauli.Po jednym takim faulu ze strony gracza gospodarzy urazu barku i stłuczenia mięśnia czworogłowego doznał Marcin Fabiś który opuścił plac gry i już do konca meczu się nie pojawił został zastąpiony prez Mateusza Bera.Babimost grał piłkę spokojną i ułożoną wychodząc ze strefy obrony podaniami bez zbędnego wybijania na oślep.Bardzo dobre spotkanie w defensywie rozegrał Andrzej Gabała który wyróżniał się spokojem i dobrym przeglądem sytuacji.W grze obronnej wspomagal go poprawnie Mateusz Bułczyński(mimo ostrego bólu po ubiegłotygodniowym stłuczeniu stawu kolanowego) oraz na poziomie zadawalającym Piotrek Ryczek i Tomasz Zarzycki który miał za zadanie włanczania się do strefy środkowej i ataku wspomagając formacje przednie.Na zadawalającym poziomie rozegrała mecz dwójka defensywnych pomocników a mianowicie Krzysiu Piosik i Mateusz Adam, jeden i drugi sa wartościowymi graczami i swą postawą zasługują na wyjściowy skład.Spokój Krzysia i serce do walki Mateusza pozwoliło nam w sposób dostateczny opanować środek boiska.Dobra postawa rozgrywajacego Pawła Lechela pozwoliła na stwarzaniu wielu sytuacji pod bramką gospodrzy.Szybka wymiana podań w środku boiska i nagłym przeżucie na prawą stronę do Karola Schustera otwierała drogę do bramki.Tylko szczęściu i braku ogrania zespół Tęczy zawdzięcza, że Karol z 5 sytuacji nie wykorzystał żadnej. Na słowa uznania zasługuje to , że Karol szuka gry i umiejętnie się ustawia.Na skuteczność przyjdzie czas.Do momentu kontuzji dużą aktuwność wykazywał Marcin ale nierówne boisko nie pozwoliło mu i partnerom na bardziej finezyjną i skyteczną gre.Udanie zastapił go Mateusz urywając się rywalowi po lewej stronie i pochwała za mądre rozciąganie gry w ofensywie i umiejetne wspomaganie partnerów w destrukcji. 11 graczem naszego zespolu był Tomek Szczeszek (porót po latach do gry po kontuzji) Widać u niego dużo chęci do gry ,doświadczenie i umiejętności.Dobra gra na tzw.ściane wychodzenie pod piłke i ciągły ruch i b.dobra współpraca z pozostałymi kolegami.Jest to dla nas duże wzmocnienie.Wnosi do gry "humor" ale gre traktuje poważnie mimo długiej przerwy nie zapomniał na czym polega nowoczesny futbol.Jedyny mankament to brak zgrania ale to przyjdzie z czasem.Reasumując -mimo trudnych warunków mecz wybiegany ze spokojną i opanowaną grą w tyłach i szybką i przemyslaną grą w przodzie.Brakuje nam gier na dużym boisku ,skuteczności i zgrania poszczególnych formacji ale na to mamy jeszcze miesiąc i myśle,że i tę umiejętność dopracujemy.Przy okazji dziękuje stałym bywalcom trenującym i rozgrywajacym sparingi a zachęcając pozostałych do wzmożonej pracy po to tylko by wspomóc "pewniaków " w grze o ligowe punkty.
                                                               Wiesiek Pajchrowski