Odtwarzacz

Aktualności

Na Początek Remis

• autor: klon, 2009-08-23 21:43

Boisko, pogoda i „głód” piłki w walce o punkty napawał optymizmem w dzisiejszym spotkaniu z wyżej notowanym rywalem. W ubiegłym sezonie zespół z Chociul w spotkaniach u siebie zaliczył 8 zwycięstw 2 remisy i tylko 1 porażkę a bramki 29-12.Warunki fizyczne i statystyka wymusiła na nas opracowanie mądrej taktyki i przyjęcia odpowiedniego systemu- organizacji gry, który pozwalał by nam bronić się dostateczną ilością graczy a w wypadku niespodziewanego przejęcia piłki w środku pola atak min. 6 zawodnikami.

Pierwsze minuty potwierdziły nasze obawy gdyż zawodnicy z Chociul z impetem ruszyli do przodu na bramkę KLONU a w przypadku straty piłki było widać „ułożenie” przeciwnika pod kątem piłkarskim -skracanie i zawężanie pola gry w kierunku piłki, agresywne krycie w środku pola. Z naszej strony zespół w tym czasie wykazał dużo rozwagi i mądrości gry w liniach defensywnych przez obrońców wspomaganych  linią pomocy. Ataki miejscowych kończyły się na 20-25 metrze a to co przeszło za plecy naszych obrońców było przejęte przez Michała Lewandowskiego lub kasowane przez dwójkę bocznych obrońców M. Bułczyńskiego i T. Zarzyckiego. Taki napór trwał około 18-20 min. W tym czasie zawodnicy Klonu nie byli bierni i co chwile groźnie kontratakowali stwarzając sobie co najmniej 4 okazje do zdobycia bramki M.Piosik, M. Fabiś T.Rakowski oraz P. Lechel. Brakowi precyzji, miejsca i mądrzejszemu rozegraniu piłki zawodnicy gospodarzy zawdzięczają, że nie stracili bramki. Taki obraz gry i brak znajomości przepisów gry spowodował dużą nerwowość w zespole przeciwnika do tego stopnia ,że trener gospodarzy nie przebierał w słowach za co został usunięty z ławki trenerskiej na „trybuny”. Zdecydowana postawa sędziego zawodów zapobiegła chaosowi i uspokoiła zespół z Chociul.

Od 25 min sytuacja się odwróciła to zawodnicy Klonu byli zespołem dominującym na boisku  a gospodarze ograniczali się tylko do obrony sporadycznie zagrażając bramce Klonu . Mądra gra K. Lewandowskiego i Mateusza Adama w linii obrony uwolniła grę dwójki środkowych pomocników A. Gabały i K.Piosika  którzy mądrymi podaniami uruchamiali swoich wcześniej wymienionych grających po bokach i w przodzie  partnerów. W 32 min. nastąpiła najładniejsza akcja meczu a co najważniejsze zakończona zdobyciem bramki przez Pawła Lechela . Po przejęciu piłki w środkowej strefie boiska nastąpiło szybkie przekazanie do boku do nie obstawionego M.Piosika który półgórnym podaniem między obrońców uruchomił wbiegającego Pawła który przyjął piłkę i uderzył po ziemi w długi róg. Mimo interwencji bramkarza piłka wpadła tuż przy słupku do bramki .Od tego momentu drużyną dominującą był zespół Klonu. Między 33a 40 minutą dużą aktywnością wykazali się gracze linii środkowej i napadu stwarzając sobie kolejnych 6 sytuacji do zdobycia bramki. M.Piosik dwukrotnie  T.Rakowski dwukrotnie oraz M.Fabiś i P.Lechel po jednym razie stawali przed szansą podwyższenia wyniku. Za każdym razem brakło wykończenia lub odrobiny szczęścia. Taki obraz gry uśpił czujność dobrze grającego do tej pory K.Lewandowskiego który źle obliczył lot piłki po koźle. Piłka minęła jego jak i grającego z nim w parze M.Adama a , że było to na 20 metrze to piłka wpadła w pole karne do której dobiegł zawodnik z Chociul. Po oddaniu strzału głową na bramkę (niecelny piłka minęła bramkę nad poprzeczką) nastąpiło zderzenie Michała z rozpędzonym zawodnikiem co zaskutkowało faulem i odgwizdaniem rzutu karnego. Rzut karny został zamieniony na bramkę po uderzeniu piłki w lewy dolny róg bramki. A, że była to 44 minuta gry po wznowieniu i krótkiej wymianie piłki przez graczy klonu sędzia zakończył pierwszą połowę spotkania.

Druga połowa meczu miała podobny przebieg gry co pierwsza .Początkowa dominacja 15-20 minut  graczy z Chociul a z naszej strony mądra gra w destrukcji poparta szybkimi kontratakami. Po 20 minutach ponownie uwidoczniła się przewaga przyjezdnych którzy i tym razem razili małą skutecznością co do wykorzystania stwarzanych sytuacji strzeleckich. Między 25 a 45 minutą zawodnicy z Chociul dwukrotnie groźnie zagrozili bramce bronionej przez Michała Lewandowskiego. Raz po ładnej akcji dwójkowej a drugi raz po stałym fragmencie gry. W jednym i drugim przypadku idealną interwencją popisał się Michał ( widać pracę K.Piosika z Michałem na treningach)który zapobiegł utracie bramek. Z naszej strony ponownie M.Piosik dwukrotnie znalazł się w dogodnych sytuacjach do zdobycia bramek ale  tym razem to bramkarz gospodarzy dwukrotnie popisał się udanymi interwencjami. Dokonane zmiany  pozwoliły tylko zachować równowagę sił na boisku nie wniosły zdecydowanego ożywienia i nowej siły napędowej w grze ofensywnej . Mecz ten pokazał, że posiadamy 8 graczy o wysokich predyspozycjach piłkarskich( u niektórych szwankuje siła i wytrzymałość) dobrze grającego bramkarza i grupę 11 zawodników którzy w każdej chwili mogą uzupełnić skład i dostosować się do ich poziomu.

Reasumując mecz ten mogliśmy przegrać 1-3 ale z drugiej strony biorąc pod uwagę ilość sytuacji czysto strzeleckich stworzonych w przeciągu 90 minut wygrać 6-3. Cały zespół zasłużył na słowa uznania za wysoką kulturę boiskową i za stworzone widowisko piłkarskie. Na uwagę zasługuje bardzo dobra praca trójki sędziowskiej

Sędzia Główny Asystent nr 1 Asystent nr 2
Andrzejczak P Chudy Szymański
za zdecydowane reagowanie  na faule , trafne decyzje i nie poddanie się presji wywieranej ze strony trenera i graczy z Chociul. Choć w 89 minucie nie wyłapali brutalnego faulu na M. Piosiku na 16 metrze (NAKŁADKA) i zamiast faulu przeciw gospodarzom –żółta kartka dla gracza z Babimostu.

KLON wystąpił w składzie:

W bramce: Michał Lewandowski, obrona: Krzysztof Lewandowski, Mateusz Bułczyński, Tomasz Zarzycki (od 88 min. Jakubowski Jarosław) Mateusz Adam, pomoc: Piosik Krzysztof, Piosik Mirosław, Gabała Andrzej, Tomasz Rakowski (od 60 min. Schuster Karol) Lechel Paweł (od 55 min. Reiman Patryk), w ataku Marcin Fabiś (od 70 min. Gorsiak Bartosz), Ponadto w rezerwie pozostali Baer Mateusz, Ryczek Piotr.

Dziękujemy wszystkim zawodnikom za ambitną postawę na boisku.